chinook هم مدافعان حرم شهدای مدافع حرم همسر مدافع حرم

chinook هم: مدافعان حرم شهدای مدافع حرم همسر مدافع حرم همسر شهید مدافع حرم

گت بلاگز سیاسی آمریکا کماکان به تعهدات خود در مورد برجام پایبند است

معاون حقوقی و امور بین الملل وزیرامورخارجه گفت: طرف آمریکایی به عنوان موضع رسمی گفت که درحال ارزیابی (review) برجام است ولی در طول این ارزیابی کماکان به تعه

آمریکا کماکان به تعهدات خود در مورد برجام پایبند است

به روایت بخش سیاست خارجی گروه سیاسی کلوب خبرنگاران، سید عباس عراقچی معاون وزیرامورخارجه بعد از آخر هفتمین نشست کمیسیون یکسان برجام در وین در پاسخ به سوالی مبنی برارزیابی او از موضع آمریکا گفت: جلسه کمیسیون یکسان بسیار خوب بود و این که همه شرکت کنندگان بر اجرای تعهدات خود تاکید کردند، خبر مهمی بود.
وی گفت : فعلا موضع آمریکایی ها پایبندی به برجام است البته اعلام این که در حال بازبینی هستند و حرف های بعضا منفی ، با فضای مثبت مورد نیاز جهت اجرای برجام فاصله دارد که راجع به این مباحث بحث کردیم.
عراقچی خاطرنشان کرد: البته ما نیز برجام را ارزیابی می کنیم و گزارش های سه ماهه ما به مجلس نتیجه همین ارزیابی های مستمر است.
هفتمین نشست کمیسیون یکسان برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) با حضور نمایندگان کشور عزیزمان ایران و اتحادیه اروپا در شهر وین پایتخت اتریش شروع شد.
دراین نشست «عباس عراقچی» معاون حقوقی و امور بین الملل وزیرامور خارجه و «مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه و «هلگا اشمید» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا حضور دارند.
این نخستین نشست کمیسیون در وقت روی کار آمدن دولت تازه آمریکاست. نشست قبلی در روز ۲۱ دی( ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷) ده روز پیش از آخر دوران ریاست جمهوری اوباما و به درخواست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه برگزار شد تا به بدعهدی های آمریکا و تمدید قانون موسوم به ایسا بپردازد.
یکی از عنوان هایی که در دستور کار نشست امروز هست، پیگیری به درخواست خرید ۹۵۰ تن کیک زرد از قزاقستان در یک دوره سه ساله است که موافقت همه کشورهای طرف کانال خرید در خصوص آن اخذ نشده است.
انتهای خبر/

عبارات مهم : اروپا

واژه های کلیدی: اروپا | عراقچی | آمریکا | کمیسیون | آمریکایی | امور خارجه | سید عباس عراقچی | وزیر امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog